Tatilman Öneriyor!

Gökçeada Turu Her Hafta Sonu

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 2 gün

Eski adı İmroz olan Gökçeada’ya düzenlediğimiz tur ile Kuzey Ege’nin kirlenmemiş denizini ve bakir topraklarını keşfedeceğiz. Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada’ya giderken yanımızda sevdiklerimizi götürecek, en güzel anılarla döneceğiz.

Eğlenceli gezimizde denize girmenin yanı sıra Rum köylerini, manastırlarını, kiliselerini gezecek; en güzel yemeklerin tadına bakacağız. Sessizlik ve huzur arayanlar için bu ada biçilmiş kaftan. 2002 yılından bu yana ada içerisinde gerçekleştirilen organik tarım faaliyetleri sonucu doğal hayatın korunduğu yöre 2011 yılı Haziran ayında almış olduğu Cittaslow unvanı ile dünyanın ilk ve tek sakin adası kabul edilmiştir. Siz de bu bozulmamış doğayı ve her adımda tarihin izlerini göreceksiniz. Deniz aktivitelerinden şarap tadımlarına kadar farklı etkinlikler de sizi bekliyor. Dilerseniz tur programımıza bir göz atın.

Rezervasyon Yaptır Biz Sizi Arayalım Diğer Gökçeada turları için tıklayın »

*

Tur Tavsiyeleri

Gezi süresince rahat spor ayakkabı tercih edilmelidir. Ayrıca adadan alacağınız hediyelik eşyalar için de ekstra bir çanta bulundurabilirsiniz. Gece için üstünüze ince bir kıyafet de götürebilirsiniz.

*

Seyahat Sigortası Kapsamı

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası yolcuya aittir.

*

Neden Tatilhome?

Tatil Home, müşterilerine kurumsal turizm hizmeti vermesinin yanında, kişisel seyahat danışmanı olarak da müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiştir. Markamız, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce farklı destinasyonu kapsayan hizmet ağıyla, TÜRSAB üyesi olarak en seçkin oteller ve ulaşım markalarıyla iş birliği yapmaktadır.

*

Bozcaada Turları

Buz gibi denizi, sakin kumsalları, etkileyici doğası ile Bozcaada sizleri de ağırlamak için can atıyor. 2 – 5 günlük konaklamalı turlar ile adayı keşfe çıkın! Bozcaada Turları kesin kalkışlı otobüs ve feribotlarla kaliteli bir yolculuk sunuyor. Yerinizi hemen ayırtın!
Bozcaada Turları İçin Tıklayın

*

Assos Turları

Mitolojik efsanelere konu olan, eski kültürlerden kalma yapıları, muhteşem doğası ile Assos Turları sizi bekliyor. Ankara, İzmir, Adana kalkışlı; Bozcaada ve Çanakkale’yi de programına dahil eden Assos Tur seçeneklerinden hemen yararlanın!
Assos Turları İçin Tıklayın

Gökçeada turu Cuma Gecesi İstanbul’dan aşağıda belirtilen yer ve saatlerde hareket ediyoruz.

1.Gün / GÖKÇEADA -DEREKÖY- ESKİ BADEMLİ KÖYÜ -TEPEKÖY -ZEYTİNLİ KÖYÜ -YILDIZ KOYU

Sabah Saatlerinde Kabatepe iskelede oluyoruz biz vapur saatini beklerken dileyenler Limandaki Kafede kahvaltılarını yapıyor ve ilk vapur ile rüzgarın ve Güneşin adası Cittaslow ünvanını alan (sakin şehir) Gökçeada’ya geçiyoruz. Adanın en güzel koyuna sahip Uğurlu koyunda deniz kenarındaki otelimize ulaşıyor ve akşama kadar otelimizin bulunduğu koyda denize giriyoruz. (Odalara yerleşme yoğun sezonda öğlen 12:00-14:00 arasıdır.) Otelimize geçmeden yolumuz üzerinde Zeytinli köyde dibek kahvesi, sakızlı muhallebi tadıyoruz. Gün boyu akşam saatlerine kadar Denize sıfır otelimizin kumsalında deniz, güneş, kumdan faydalanıyoruz. Akşam üzeri isteyenlerle Dereköy (Bir zamanlar Türkiye’nin en büyük köyü olan 1950 Haneli ) ve Tepeköy’ü geziyoruz. (İstemeyenler otelimizde kalıp deniz keyfine devam edebilirler) Tepeköy’de ev yapımı şaraplar ve Barba Yorgo şarap tadımı yapabilirsiniz. Gökçeada’da yer alan köylerin hepsinde tarihin izini sürmek mümkün. Sonrasında Türkiye’nin ilk ‘Sualtı Milli Parkı’nın bulunduğu Gökçeada’da Yıldız koyuna uğrayıp Kaşkaval burnu Kaya oluşumları fotoğraflıyoruz. Daha sonra Eski Bademli Köyünü geziyor ve otelimize hareket ediyoruz.  Sonrasında akşam yemeğimizi almak üzere otelimize dönüyoruz. Açık büfe Yemek sonrası Otelimizden Türkiye’de en son güneşin battığı noktadan Günbatımını izleme şansı buluyoruz. Ardından akşam yemeği sonrası isteyenlerle adanın en hareketli bölgesi Kaleköy’e gidiyoruz. Burada verilen serbest zaman içinde Sevdiklerinize alışveriş yapabilir sahil boyu yürüyüş yapıp çay bahçelerinde Kafelerde vakit geçirebilirsiniz.  Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama adanın güney sahilinde denize sıfır MAVİSU RESORT Otel konaklama.

2.Gün/  GÖKÇEADA -AYDINCIK KOYU- DENİZ -GÜNEŞ-KUM -YÖRESEL ÜRÜN ALIŞVERİŞİ-KALEKÖY- KUZULUK PLAJI

Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra öğlene kadar denizden yararlanıyoruz. Sonrasında adanın geri kalan kısmını geziyoruz.  İlk olarak Gökçeada’nın Sörf Cenneti ve güzel bakir koylarından upuzun kumsalı ve turkuaz deniziyle Aydıncık koyuyla gezimize başlıyoruz . İsteyenler denize girebilir, Tuz Gölünde Çamur banyosu yapabilir. Ardından şehir merkezine dönüyoruz. Dileyenler ada kekiği, ekolojik zeytinyağı gibi yerel ürünlerden alabilirler. Sonrasında Kuzulimanı’na geçiyor aracımız feribot sırası beklerken isteyenler hareket saatine kadar deniz keyfine devam ediyor. Akşamüzeri feribotumuza binip Gökçeada’ya veda ediyoruz. Gece 23.30-24.00 civarı İstanbul’dayız.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur programında değişiklik yapabilir. Gökçeada feribot sefer saatlerinin işletici Gestaş tarafından saat değişiklikleri sonucu oluşan gecikmelerden dolayı firmamız sorumlu tutulamaz.

MAVİSU RESORT OTEL

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve özel olarak turizm için tasarlanmış katılımcı sayısına göre Lüks 17 kişilik Mercedes Sprinter Minübüs  ile veya  27 veya 31 kişilik İsuzu Turkuaz,  Otokar-Sultan  Midibus   ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

İstanbul-Gökçeada arası yaklaşık 330 km. (Yaklaşık 5 saat )

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Ulaşım
* Rehberlik
* 1 gece Yarım Pansiyon Denize Sıfır MAVİSU RESORT Otel konaklama
* 1 açık büfe Sabah kahvaltısı
* Otelde Açık büfe akşam yemeği
* Feribot geçiş ücretleri (Kabatepe -Gökçeada / Gökçeada -Kabatepe)
* Tüm çevre gezileri
* Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
* Ek Hizmetler

Single Farkı: Tek kişi konaklama halinde single farkı talep edilir. Sınırlı oda nedeniyle single kontenjanı her hafta 1 oda ile sınırlıdır.

İade ve İptal Durumları

Tur Özel Durumları

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez.

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılır.

Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Tatil Home’un sorumluluğu yoktur.

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.

Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.

Acil Durumlarda 444 33 98 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.