Gökçeada tekne turları, burada yapılabilecek en eğlenceli aktivitelerden biridir. Tüm bölge bu sayede hem rahat hem de eğlenceli bir şekilde gezilmektedir. Bu sebeple 2 günden fazla süren tatil programınıza mutlaka tekne turları için özel bir zaman ayırmalısınız. Sabah 11’de başlayan turlar akşam 18:00’de sona ermektedir.

Gökçeada tekne turu programında; tepeköy altı, şelale, pirinç burnu, marmaros, sualtı milli parkı, mavi koy, mağaralar, yelken kaya, kafakos burnu gibi koylar görülmektedir.  Bu koyların üçünden denize girilebilmektedir. 45 dakikalık molalar sırasında hem bölgeyi yakından tanıyabilir hem de kısa süreli serbest dalışlar yapabilirsiniz.

Tura çıkılan tekneleri incelediğinizde ise oldukça konforlu özelliklerinden oluştuğunu söylemek mümkün. 2 katlı teknelerin alt katında masa ve koltuk takımı yer alırken, üst bölümde minderler, armut yastıklar kendini göstermektedir. Öğlen yemekleri de tekne içerisinde keyifli bir atmosferde yenmektedir.

Ziyaret durakları;

gokceada-tekne

 • Tepeköy altı
 • Pirinç burnu
 • Marmaros
 • Sualtı milli parkı
 • Mavi koy
 • Mağaralar
 • Yelken kaya
 • Kafakos burnu

Tekne Aktiviteleri

Tekne turları birbirinden farklı aktiviteleri de beraberinde getirmektedir. Kimisi hiç düşünmeden maviliğe doğru kulaç atar, kimileri sualtının gizemli dünyasını keşfeder kimisi ise oltasını alarak balıkçılığın keyfini çıkarır. Tercihinizin hangisi olduğu fark etmez. Ne de olsa artık masmavi bir dünya ile iç içesinizdir ve tamamen özgürsünüzdür.

 • Fotoğraf tutkunlarını birbirinden güzel manzaralar karşılayacaktır.
 • Balıkçılar oltalarıyla eğlenceli saatler geçirecektir.
 • Serbest dalış yapmak isteyenler sualtının gizemli dünyasını keşfedecektir.
 • Sessizliğin en güzel hali sizinle olacaktır.
 • Teknede balık yemenin keyfi çıkacaktır.

Yorumlar

 1. Mustafa Kayseri
  06/18/2014 15:44
  Cevapla

  Nereye tatile gitsem hemen tekne turlarını araştırırım. Gökçeada’da bu yüzden tatil yapmak istedim. Pirinçburnundan kafakosa kadar her yeri gezdik, çok eğlenceliydi.

 2. Hasan Bilir
  06/18/2014 15:45
  Cevapla

  Gökçeada ve tekne turları vazgeçilmez ikilidir benim için. Her yaz rahat rahat tüm koyları geziyorum, spor yapıyorum ve bol bol yüzüyorum. Daha ne isteyebilirim ki!

 3. Pelin
  06/18/2014 15:45
  Cevapla

  Teknede balık yemek, balık tutmak ve bol bol fotoğraf çekmek istiyorsanız doğru tekne turlarına… Tatil eğlencesi bir anda ikiye katlıyor ve resmen dönmek istemiyorsunuz.

 4. Ayça
  07/09/2014 9:12
  Cevapla

  Tekne turunun insanı rahatlattığını söyleyebilirim sizlere. Ruhunuzu dinlendirip sizleri bambaşka diyarlara götürüyor resmen. Harika bir doğa turu olduğunu söyleyebilirim sizlere. Kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız tekne turu için daha fazla gecikmeyin derim ben. Ailemle birlikte Gökçeada’ya geldiğimde tekne turuna katılmayı düşünmüyordum ama daha sonra tekne turlarının çok eğlenceli geçtiğini gördük ve ertesi gün biz de tekne turuna katıldık. Çok zevkliydi muhteşem bir anı oldu bizler için. Doğanın bir başka halini gezmek farklı manzaralar seyretmek o kadar güzel oluyor ki bence herkesin katılması gereken bir program.

 5. Gökçen
  07/09/2014 9:14
  Cevapla

  Tekne turları insanlara tek bir program altında farklı alternatifleri sunuyor. Gezerken bir çok yer keşfediyorsun ve yanında da hobilerini gerçekleştirebiliyorsun. Eşim balık tutarken ben dalış yaptım harika bir eğlence çocuklar teknenin için gönüllerince eğlenirken bizler de rahatlıkla yapmak istediklerimizi yaptık böyle bir imkanı başka bir aktivitede bulamazsınız çok güzel geçiyor. Hatta bazen yeni insanlarla da tanışabiliyorsunuz. Muhteşem bir fırsat bence herkese tavsiye ederim. Eğer kararsız kalıyorsanız bence tekne turu daha baskın olmalı. Harika bir deneyim yaşatıyor.

Sen de Yorum Yaz

Gökçeada turuna katılmış veya katılmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak Gökçeada turuna katılacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler. Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

Popüler Gökçeada Turları

Abone Ol

Gökçeada turu fırsatlarından haberdar olmak için bültenimize abone olun..

Bozcaada Turları

Seo

Seo